64-111 Mórkowo 35, Polska +48 721 855 456 info@tuje-szady.pl
najlepsze tuje

TUJE SZADY

Witamy serdecznie na naszej stronie. Jesteśmy producentem roślin ozdobnych - specjalizujemy się w produkcji tuji szmaragd. Przygodę z produkcją roślin ozdobnych rozpoczęliśmy w 2008 roku. W chwili obecnej produkujemy rośliny ozdobne na obszarze kilku hektarów. Zapraszamy do współpracy centra ogrodnicze oraz klientów indywidualnych.

Wszyscy klienci mogą liczyć na fachowe doradztwo w zakresie sadzenia roślin.

Nasze rośliny pielęgnujemy od momentu ich wyprodukowania aż do finalnej sprzedaży. Dzięki kilkukrotnemu przycinaniu roślin w czasie ich wegetacji tuje osiągają piękne zagęszczenie oraz prawidłowy pokrój. Dzięki temu, że rośliny produkowane przez nas od najmniejszych sadzonek są hartowane w gruncie, ich procent przyjęcia jest bardzo wysoki.

Oferta

W asortymencie posiadamy tuje szmaragd w wysokości od 60 do 120 cm, kopane z gruntu w chwili złożenia zamówienia.

Towar można zamawiać od marca do końca października

Zapraszamy do współpracy centra ogrodnicze oraz klientów indywidualnych.


tanie sadzonki tuje tuje

Promocja

Przy zamówieniu powyżej 100 szt. atrakcyjne ceny - zapytaj już teraz!

+48 721 855 456

zdrowe sadzonki tuje szmaragd

Dlaczego tuja szmaragd

Odmiana ta zyskała swą popularność dzięki pięknemu zielonemu kolorowi przez cały rok. Inne odmiany tuji mogą zmienić odcienie lub nawet nieco brązowieją podczas mroźnych zimowych miesięcy.

Największe atuty naszych krzewów to:

  • bardzo wysoki % przyjętych roślin,
  • średnie wymagania glebowe,
  • wysoka odporność na zanieczyszczenie środowiska, można ją sadzić jako żywopłoty bezpośrednio przy ruchliwych drogach,

Jak sadzić tuje

Jak pielęgnować tuje - najważniejsze wskazówki

1.

MIEJSCE

Znajdź obszar z pełnym lub częściowym nasłonecznieniem i dobrze przepuszczalną glebą.

2.

SADZENIE

Thuja occidentalis smaragd tnależy do grupy roślin iglastych i rodziny Cupressaceae. Thuja Smaragd jest cenną odmianą ze względu na swój piękny pokrój oraz żywozielone łuski. Odmiana ta ma bardzo szerokie zastosowanie: jako soliter w naturalistycznych projektach ogrodów oraz jako roślina tworząca zwarte szpalere, żywopłoty.

Jeśli chcemy stworzyć gęsty żywopłot to sadzimy rośliny w odstępie 60 cm, przy luźniejszych szpalerach proponujemy sadzić co 70-80 cm.

3.

ustawianie bryły

Ustaw tuje w otworze i sprawdź jego wysokość, aby mieć pewność, że wierzchołek korzenia jest równy lub nieco ponad poziomem podłoża. Jeśli jest niższy, wyjmij tuje z otworu i uzupełnij ziemią ogrodniczą

4.

WYPEŁNIANIE

Wypełnij glebę równomiernie wokół rośliny i mocno dociśnij dłońmi lub stopami. Wciągnij wodę głęboko od podstawy drzewa do krawędzi otworu do sadzenia, aby zagospodarować wszelkie kieszenie powietrzne. Dodaj więcej ziemi do wszelkich spadków, które wydają się ponownie wyrównywać.

5.

PODLEWANIE

Podlewaj tuje obficie i regularnie, utrzymując wilgotność gleby przez całe miesiące wiosenne i letnie. Sprawdzaj glebę co kilka dni i wodę, gdy górna warstwa gleby lekko wysycha.


Galeria

Plantacje tuji szmaragdPlantacje tuji szmaragdPlantacje tuji szmaragdPlantacje tuji szmaragdPlantacje tuji szmaragdPlantacje tuji szmaragdPlantacje tuji szmaragdPlantacje tuji szmaragdPlantacje tuji szmaragdPlantacje tuji szmaragd

Kontakt

Zapytanie (treść wiadomości):

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych - umieszczonych w niniejszym formularzu przez właściciela strony WWW w celach komunikacji

Imię i nazwisko:
Firma:
Telefon:
Adres e-mail:
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X